Impreza integracyjna na wodzie – Jarosławiec 2017

Integra Software

Pod koniec lata odbyła się impreza integracyjna dla kadry firmyy Integra zorganizowana blisko nadmorskiej miejscowości Jarosławiec nad jeziorem Wicko.

Imprezę połączono z kursem umożliwiającym zdobycie uprawnień – Patentu sternika motorowodnego zapewniając kadrze firmy wejście do „motorowodnego świata”. Uczestnicy imprezy mieli okazję pływać łodziami motorowymi i skuterami wodnymi. Bardzo ważnym czynnikiem w tego typu imprezie są warunki pogodowe. W tym dniu pogoda była optymalna, co dodatkowo zachęcało do uczestnictwa w imprezie.

Największą atrakcją były skutery wodne, które wyposażone są w silniki o mocy ok. 200KM !!! Taka moc, strumieniowy napęd i nieprawdopodobna zrywność „wodnego ścigacza” zapewnia na wodzie niesamowite wrażenia. Skutery są doskonałą atrakcją dla osób lubiących adrenalinę i ekstremalne sporty. Wielu uczestników po raz pierwszy w życiu miało okazję pływać tak szybkim i niesamowicie zwrotnym sprzętem.

Po zakończeniu wodnych szaleństw  nie zabrakło wspólnego, integracyjnego grillowania z poczęstunkiem dla wszystkich uczestników imprezy. W trakcie całej imprezy panowała bardzo dobra „integracyjna” atmosfera.

Podczas kursu wszyscy mieli okazję poznać podstawowe informacje na temat łodzi motorowodnych oraz przepisów obowiązujących dla jednostek pływających. Dodatkowo można było nauczyć się wiązać podstawowe węzły żeglarskie.

Po zajęciach z teorii nadszedł czas na ćwiczenia manewrów łodziami motorowymi. Każdy z uczestników kursu nabył praktyczne umiejętności umożliwiające samodzielne kierowanie łodzią motorową. Po ćwiczeniach egzaminatorzy z urzędu morskiego rozpoczęli egzaminy, które zastały pomyślnie zaliczone przez wszystkich uczestników kursu.

Teraz uczestnikom imprezy pozostało tylko czekać na otrzymanie pocztą Patentu z Polskiego Związku Motorowego. Patent sternika motorowodnego uprawnia do prowadzenia jednostek o dł. do 12m bez ograniczenia mocy po wodach śródlądowych oraz morskich w odległości 2 mil od brzegu.